Delikatne zaproszenie na chrzest – jak je edytować?

Przygotowałam dla Was troszkę inny szablon, zamiast standardowego pliku pdf, który można użyć jako tło do swojego projektu mam dla Was przygotowany plik photoshop do edycji. Wystarczy otworzyć psd, w odpowiednich miejscach edytować zdjęcie oraz tekst, zapisać i wydrukować 🙂  Wersję próbną oprogramowania  możecie pobrać ze strony Adobe, na szybki projekt wystarczy:  https://www.adobe.com/

Jak edytować to zaproszenie?

  1. Przed otworzeniem pliku musicie najpierw ściągnąć dwa fonty: Gloria Hallelujah (link w jednym z moich wpisów) oraz Roboto
  2. Otwieramy ściągnięty plik w programie Photoshop lub Gimp.
  3. Usuwanie pierwszą warstwę z moim logo.
  4. W zakładkach warstwy macie zaznaczone miejsca w których musicie wpisać odpowiedni tekst (godzinę, datę, imiona itd.).
  5. Szukacie w liście warstwy z tekstem typu : „TUTAJ wpisz…” klikacie dwukrotnie na ikonkę „T” (zaznaczyłam na czerwono) i wpisujecie Wasze dane.
  6. Dalej zmienimy zdjęcie. Robimy to na początku w identyczny sposób jak zmiana tekstu. Klikamy dwukrotnie na miniaturkę. Otworzy nam się nowe okno z pełnym zdjęciem. W górnej części programu klikamy na PLIK -> Umieść. Wybieramy nasze zdjęcie i zapisujemy. Plik -> Zapisz ( lub skrótem Ctrl+S). Wychodzimy z nowej zakładki (krzyżykiem lub Ctrl+W) i wracamy do projektu zaproszenia. Mamy już zmienione zdjęcie.
  7. Jeżeli chcecie je inaczej wykadrować zaznacznie warstwę i użyjcie skrótu: Ctrl+T. Następnie przesuńcie zdjęcie wyżej lub niżej aby cała twarz była widoczna. 
  8. Na koniec oczywiście możecie zmienić kolor projektu: wszystkich dekoracji jak i tekstu z różowego na dowolny. Najlepiej za pomocą pipety znaleźć jakiś fajny kolor np z ubranka, muszki, kokardki ze zdjęcia dziecka. W ten sposób będzie całość spójna.Kliknijcie dwa razy na kolor odpowiedniej warstwy. Otworzy wam się okienko z kolorami. Kliknijcie myszką na ubranko/muszkę i wybierzcie swój kolor. Kliknijcie ok.
  9. Możecie numer koloru # skopiować do kolejnych warstw (żeby nie klikać i szukać tego samego odcienia na zdjęciu). 
  10. Całość robicie ponownie na prawej stronie projektu. Ponieważ jak otworzycie plik zobaczycie że na jednej stronie A4 są dwa zaproszenia 🙂 które są odpowiednio zgrubowane w warstwach: Lewa i Prawa.

I to by było na tyle 🙂 Plik jest przygotowany do druku na własnej drukarce domowej. Projekt nie zawiera spadów pod druk.


Mam nadzieję, że tego typu pliki Wam przypadną do gustu!

Ściągnij za free

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *