Zaproszenia i winietki w stylu skandynawskim.

W dzisiejszym wpisie mam dla Was propozycję poligrafii ślubnej stylu skandynawskim.  Idealnie wpasuje się w zimowe wesela dlatego pozwolę sobie kilka najbliższych wpisów poświęcić właśnie temu stylowi.

Styl skandynawski narodził się w Szwecji, a jego prekursorem był artysta Carl Larsson (1853 – 1919). Charakteryzuje się głównie trzema kluczowymi składnikami: minimalizm, natura i harmonia. W tym stylu świetnie się sprawdza i pasuje eklektyzm – czyli łączenie różnych stylów – szczególnie starszych: vintage, ludowych ze współczesnymi. W poligrafii ślubnej (jak i ogólnej aranżacji wesela) w tym stylu powinien dominować kolor biały. Dodaje on przestrzenności i tej charakterystycznej surowości. Biel można przełamać delikatnymi szarościami, odcieniami niebieskiego, a także żółtymi, wrzosowymi czy brązowymi dodatkami. Styl skandynawski jest bardzo bliski naturze więc warto wybierać materiały takie jak: drewno, kamień, len, wiklina, juta, wełna itp.

W tym projekcie postawiłam na minimalizm i naturę wybierając motyw drzew, z prostymi nowoczesnymi wzorkami. Kolorystyka: biel + brąz, żółty i wrzos.  Wybrana przeze mnie czcionka to: kaffeesatz na licencji SIL Open Font czyli za darmo zarówno do użytku prywatnego jak i komercyjnego. W załączonym pliku zip znajdziecie samą grafikę w pdf. w dwóch wersjach.

zapr-skandynawskie-drzewa Ściągnij za Free!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *