Dekoracje: Jak zrobić szybko napisy na drewnie?

Dziś mam dla Was krótki, fajny tutorial, który niedawno miałam przyjemność przetestować 🙂 Ostatnio robiłam dla siebie drewnianą lampkę na toaletkę. Ucięłam i wyszlifowałam bloczek drewna, mąż wywiercił dziurę na lampkę i zamontował co trzeba aby świeciła:) Wymyśliłam, żeby dodać jakiś napis na przód. Szukałam jakiegoś taniego i szybkiego sposobu na przeniesienie takich napisów. Odrysowywanie ręczne, czy szablony nie wchodziły w grę – nie mam ostatnio cierpliwości do takich zabaw. Nie mówiąc już o czasie. Najlepszą wersją wydawało mi się odbijanie na żelazko tonera z drukarki laserowej. Troszkę czasochłonne i nie wszystko zawsze chce się odbić, ale lepsze to, niż odrysowywanie! I w końcu trafiłam na sposób idealny! Za pomocą acetonu można pięknie odbić praktycznie wszystko! U mnie czcionka dość wąska, mała (lampka ma tylko 6cm wysokości), a odbiło się wręcz idealnie!

Co będziemy potrzebować?
 • Wydrukowanego projektu w lustrzanym odbiciu na drukarce laserowej
 • acetonu
 • wacików, taśmy i nożyczek
Jak się za to zabrać?
 1. drukujemy projekt na drukarce laserowej. PAMIĘTAJ: nadruk musi być w lustrzanym odbiciu. Nadruk na atramentówce nie wyjdzie
 2. wycinamy projekt dokoła nożyczkami. Chociaż z jednej strony zróbcie większe spady aby przykleić taśmą kartkę do obiektu (żeby się nam nie zruszyła!)
 3. obiekt w miejscu odbicia zwilżamy wacikiem nasączonym acetonem
 4. przyklejamy projekt przodem do drewna, a nowym mokrym wacikiem przejeżdżamy po drugiej stronie – tak aby kartka była cała bardzo, bardzo mokra!
 5. wałkiem, wacikiem, nożyczkami itp przejeżdżamy po kartce aby jak najmocniej odbił nam się napis
 6. usuwamy kartkę, drewno można zabezpieczyć lakierem, woskiem lub zostawić do wyschnięcia

To wszystko, efekty jakie uzyskałam są świetne! już nie mogę się doczekać, żeby zrobić jakiś fajny obraz z ciekawą typografią na drewnie czy sklejce 🙂 Niżej przedstawiam Wam tutorial składający się z dwóch części: pierwsza to jak przygotować projekt w photoshopie, druga pokazuje jak odbić projekt na drewnie. to co mi wyszło:) po woskowaniu;

2 odpowiedzi do “Dekoracje: Jak zrobić szybko napisy na drewnie?

  1. W sklepach z branży remontowo-wykończeniowej czy z art. przemysłowymi, w większych supermarketach:) bez problemu ten produkt można nabyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *