Dekorujemy mieszkanie na Wielkanoc!

Myślę, że już większość z nas zaczyna planować listę zakupów i rzeczy do zrobienia przed Świętami Wielkanocnymi 🙂 Dziś chciałam Wam pokazać kilka fajnych szybkich dekoracji, które możecie wykonać wraz ze swoimi dziećmi.

W końcu mamy już Wiosnę, mimo niedawnej śnieżycy i ponurej pogody za oknem 😉 warto pomyśleć nad dekoracjami, które ożywią Wasze mieszkania i dodadzą troszkę koloru. Pastele, żywe kwiaty to świetny sposób aby wpuścić troszkę wiosny do Waszych mieszkań. 

Zbliżające się święta Wielkanocne myślę, że Was zmobilizuje właśnie do porządków i wspólnie z rodziną udekorujecie – za nieduże pieniądze – Wasze mieszkania. Nawet niewielka dekoracja może świetnie zmienić wnętrze.

Kolorowe wazony z butelek.

Szczególnie w pastelowych kolorach to fajny sposób na szybką dekorację mieszkania. Do tego świetnie się wpisuje w trend recyklingu, kiedy to szukamy drugiego życia dla niektórych naszych zużytych rzeczy.

Do wykonania takich wazonów potrzebne Wam będą: jasna butelka szklana, biała farba i pigmenty oraz żywe kwiaty! Zamiast farby możecie użyć spray, a zamiast butelek słoiki 🙂

Najładniej wygląda zestawienie różnych tekstur i wielkości butelek i słoików w podobnym tonie kolorystycznym 🙂

Na Wielkanoc możecie tymi wazonami udekorować stół, a później będą przez długie miesiące będzie cieszyć Wasze oczy na komodzie, kominku itd.

Carmen Häßner 

 Lainny  

 

 Julianna

 www.schereleimpapier.de

 

http://www.reidunbeate.com

 cupcakesandcashmere.com

Szybkie ciastka dla niepiekących

Czyli dla m.in. dla mnie 😉 nie lubię piec ale z chęcią te ciasteczka zrobię! Wystarczy troszkę ryżu preparowanego oraz masy kajmakowej, masła orzechowego lub pianeki marshmallows. Cokolwiek co pozwoli ryżowi się związać 🙂 Do tego jajka-czekoladki i piękne zjadliwe dekoracje gotowe! Możecie zabarwić wiórka kokosowe zielonym barwnikiem spożywczym. Maskę ugniatanie na blaszce do pieczenia muffinek 🙂 dekorujecie i gotowe!

 Improvements Catalog 

  sugarspiceandglitter.com

 Stroik wielkanocny

Stroik możecie postawić na stole lub powiesić na drzwiach czy przy kominku. U mnie w tym roku wersja bardzo minimalistyczna z niebieskimi jajkami jak niżej. Wieniec kupię gotowy, jajka pomaluję i mam jeszcze ze świąt bożonarodzeniowych spray złoty 🙂 

Strasznie spodobała mi się ta niewielka dekoracja z wykorzystaniem bazi, gałązek i drewna! 🙂

 honestlyyum.com 

 

Osterkörbchen flechten mit Baumscheiben

 

Girlanda Wielkanocna

Bardzo fajny słodki pomysł na girlandę 🙂 osoba dorosła może wycinać króliczki, a młodszy zespół robić pompony za pomocą widelca! Króliczki możecie wyciąć z ozdobnych papierów albo okleić tekturę papierem do pakowania prezentów.  Szablon króliczka znajdziecie w linku pod zdjęciem. 

Pom Pom Bunny Tail Easter Garland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *