Gadżety: Carpe diem – grafika specjalnie dla Was.

Od jakiegoś czasu większość firm poligraficznych oferuje nam różne gadżety już od jednej sztuki – i to w dobrych cenach – pomyślałam, że tego typu wpisy mogą Wam się przydać. Tym bardziej, że takie designerskie rzeczy są czasem dość drogie.

Na pewno nie raz myśleliście o nietypowym kubku, który sam w sobie byłby ładną dekoracją mieszkania. Który fajnie wpasowałby się Wam w styl kuchni. Może szukacie fajnego prezentu dla najbliższych? Ogólnie chcecie czegoś ładnego, innego i minimalistycznego?

Ostatnio właśnie szukałam fajnego kubka do pracy. Miał cieszyć oko, jakąś fajną grafiką czy tekstem. Weszłam na allegro i zbombardowały mnie kubki z wielkimi różowymi sercami, odpustowymi ramkami (to jeszcze się sprzedaje?) – no kompletnie nie mój styl! Kocham minimalizm. Dobra, coś znalazłam ale cena mnie poraziła. Cenę oczywiście rozumiem w końcu, ktoś poświęcił swój czas aby stworzyć dany design. Cóż przecież jestem grafikiem:) mogę sama sobie coś zrobić! Kubek z nadrukiem kosztuje w granicach 9zł za ekokubek, po 15zł z kolorowym środkiem. Te stożkowe czy filiżanki mogą być droższe(chociaż widziałam ładne nieduże filiżanki za 11zł). To i tak dużo taniej niż gotowy produkt. Jeżeli chodzi o druk spytajcie się jaką metodą są robione. Polecam termosublimacyjną – nadruk wchodzi w „pory” kubka przez co jest trwalszy. Wybór jakości kubka też jest ważny – czasem warto dopłacić 3zł i spokojnie swoje dzieła myć w zmywarkach.

Grafikę przygotowałam pod kubek ale spokojnie możecie przeskalować go do dowolnych wymiarów 🙂 Ponieważ plik jest zapisany w pdfie to możecie go edytować w dowolnym programie graficznym. Aby przygotować wymiar pod podkładki pod mysz/kubki, torbę, koszulkę, poduszkę czy na co tam macie ochotę – wystarczy ze strony drukarni ściągnąć szablon (są dostępne do różnych programów: photoshop, corel, illutrator, indesign ) i odpowiednio dopasować grafikę do miejsca zadruku. Jak przygotować plik do druku pokazywałam tutaj: http://paper-designs.pl/zrob-sam/jak-przygotowac-projekt-zaproszen-do-druku-w-drukarni/ ale spokojnie na każdej stronie drukarni jest podana specyfikacja 🙂  

 

CanecaMugs-carpeŚciągnij za Free!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *