Gazetka ślubna kilkunastostronicowa – jak przygotować?

W ostatnim wpisie pokazałam Wam jak przygotować 4- stronicową gazetkę – skończyliśmy na okładce, kolejne strony niebawem. Dzisiejszy wpis jest dla tych, którzy chcą zrobić więcej stron. Ponieważ już w pierwszym kroku mamy duże zmiany🙂 żeby nie robić bałaganu chce Wam najpierw pokazać jak przygotować dokument pod wielostronicową gazetkę. Kolejne strony z gazetką już niebawem:)

W InDesign drukowanie takiej gazetki jest banalne! Program sam robi składkę:) Na domowe warunki całkowicie to wystarczy.

Jeżeli macie starszą wersję niestety trzeba będzie zrobić to ręcznie i jeszcze inaczej zacząć przygotowywać dokument. Więcej o tym macie tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=–M0DjNCA10 więc nie będę już o tym pisać. Wystarczy odpowiednio „ponumerować” sobie strony.

Jeżeli chcecie kilkunastu stronicową gazetkę

Robimy to troszkę inaczej: zostawiamy włączone strony widzące, wielkość dokumentu ale zmieniamy numer strony początkowej dajemy tak jak być powinno „1”.

1. Nowy dokument. Wybieramy format A5, strony widzące, brak spadów (sami będziemy drukować na A4). Numer strony początkującej wpisujemy 1. Ilość stron wg uznania. Nie martwcie się później można spokojnie dodać, usunąć strony:)

2. Mamy naszą np 8- stronicową gazetkę gotową. Czas ją wydrukować. Idziemy w Plik -> Drukuj broszurkę. W opcjach zaznaczamy: że chcemy wszystkie strony wydrukować, marginesy automatyczne u nas to 0mm. I najważniejsze wybieramy typ broszury: 2-strony szew grzbietowy.

3. Jak damy podgląd widzimy, że program sam zrobił ładnie składkę: ostatnia strona jest z pierwszą, przedostatnia z drugą itd. Wszystko możemy sobie sprawdzić:) Teraz przejdźmy do ustawieniach druku czy wszystko jest tam odpowiednio ustawione.

4. Pierwsze co sprawdzamy format strony – nasza gazetka będzie formatu A5 ale całość będziemy drukować na A4 i składać to na pół. Więc tutaj ustawiamy format A4 poprzecznie, orientacja pozioma. I dla bezpieczeństwa skaluj całość, aby zmieścić. Dalej nie musimy się wgłębiać, tyle ustawień Wam wystarczy, żeby samemu wydrukować taką gazetkę:)

Oczywiście podgląd wizualny tego co omówiliśmy:

wielostronicowa-jpg

_____________________________________________________________________

Myślę, że InDesign bardzo Wam ułatwił skład gazetki:

♥ jest niesamowicie prosty i przyjemny,
wspaniale współgra z Photoshopem czy Illustratorem:)
bardzo szybko chodzi, nie muli komputera mimo wielu elementów na poszczególnych stronach,
eksportowanie elementów, tekst, oblewanie obrazków tekstem – prościej się już nie da!
zabawa z tekstem i możliwości jego rozmieszczania jest ogromna
robi sam składkę

_____________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *