Gdzie można znaleźć darmowe zdjęcia?

Pewnie część z Was projektując sobie materiały reklamowe zastanawia się skąd wziąć fajne zdjęcia. Prowadząc bloga również potrzebujecie zdjęć do wpisów. Oczywiście można wykupić ze specjalnych banków zdjęć. Nie zawsze jednak chcemy czy możemy sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie. Obecnie w internecie znaleźć można multum darmowych banków zdjęć. Poniżej przedstawię Wam te, z których najczęściej korzystam:

unsplash

https://unsplash.com/

Moja ulubiona strona! uwielbiam tamtejsze zdjęcia przyrody. Sama zamierzam wydrukować kilka zdjęć do salonu 🙂 Mega profesjonalne ujęcia. Bardzo Wam polecam. Na samej górze znajdziecie wyszukiwarkę. Strona angielska.

pexels

https://www.pexels.com/

Kolejna strona z której często korzystam. Licencjonowanie Creative Commons Zero (CC0) license. Znajdziecie tam dużo zdjęć wysokiej jakości. Jeżeli szukacie fajnych tapet z dreskami to koniecznie tam zajrzyjcie. Fajna wyszukiwarka, niestety tylko po angielsku.

 

littlevisuals

http://littlevisuals.co/

Tutaj również znajdziecie dużo świetnych ujęć.  Szczególnie związanych z przyrodą i abstrakcją. Fajne ujęcia z bliska. Jest z boku wyszukiwarka, należy szukać w języku angielskim. 

picjumb

www.picjumbo.com

Bardzo duża baza różnorodnych zdjęć. Jeżeli szukacie zdjęć żywnościowych to polecam tą stronkę. Na górze mamy menu z kategoriami oraz wyszukiwarką. Strona w języku angielskim. 

 

magdeleine

magdeleine.co 

Kolejna moja ulubiona strona. Świetne zdjęcia przyrody, fajna wyszukiwarka – jeżeli szukacie np dominującej kolorystyki. Strona działa pod dwoma licencjami: CC0 – PUBLIC DOMAIN oraz ATTRIBUTION REQUIRED. 

GRATISOGRAPHY

http://www.gratisography.com/

Taka trochę inna strona. Postrzelone, kolorowe i niecodzienne zdjęcia 🙂 Takie humorystyczne podejście. Dla mnie taka perełka, chociaż bardzo rzadko z niej korzystam.

pixabay

https://pixabay.com/pl/

Tutaj trzeba się zarejestrować, żeby coś pobrać. Rejestracja jest za darmo. Oprócz zdjęć znajdziecie tam również filmiki i grafiki. Jednak zdecydowanie wolę tamtejsze zdjęcia. Posiada rozbudowaną wyszukiwarkę. Zdjęcia można szukać po polsku.

stocksnap

stocksnap.io

Wszystkie zdjęcia są pod licencją CC0 License. Baza różnorodnych, kreatywnych zdjęć z fajną wyszukiwarką.

lifeofpix

http://www.lifeofpix.com/

Kolejna świetna baza zdjęć przyrodniczych.

splitshire

splitshire.com

Oprócz bazy zdjęć znajdziecie tam filmiki. Nie jest ich dużo ale może akurat znajdziecie coś dla siebie 🙂 Na górze w menu są kategorie.

 

Oczywiście stron tego typu jest multum. Warto oczywiście zawsze zapoznać się z licencją. Na każdej stronie powinna być taka informacja. Jeżeli jej nie ma – lepiej się skontaktować z właścicielem albo po prostu przejść do innej witryny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *