Hand drawn invitations – czyli zaproszenia ręcznie malowane

Co myślicie o zaproszeniach ręcznie malowanych? Lekkie niedociągnięcia, proste czy bardziej złożone ornamenty w różnych kolorach. Pewnie myślicie, że byłoby to strasznie czasochłonne – nic bardziej mylnego! Da się to zrobić w dość prosty sposób. Właśnie dziś chciałam Wam pokazać dwa różne sposoby 🙂

Oczywiście podzielę się moim projektem:) Który stworzyłam właśnie używając sposobu pierwszego. Skorzystałam z darmowej grafiki, którą możecie pobrać tutaj:
123freebrushes.com

Sposób 1 – na szybko
Najszybciej będzie jak znajdziemy odpowiednią grafikę w internecie. Jest sporo najróżniejszych pędzli do Photoshopa czy Gimpa jak i cudnych wektorów do Illustratora, Inkscape itd.  Wystarczy poszukać;) Wtedy wystaczy odpowiednio grafikę ułożyć na naszej kartce – używając wybranego koloru. Ja pokazałam dwie wersje z kolorem jednolitym oraz z gradientem.

Sposób 2 – dla osób, które same chcą coś naszkicować
Rysujemy na kartce nasz wzorek, nie musi być idealny;) Nie o to w tym chodzi!  Możemy to zrobić piórem czy kolorowymi pisakami. Następnie za pomocą skanera przerzucamy nasz projekt na komputer:)  Nakładamy na niego odpowiedni tekst i drukujemy! Jeżeli po skanowaniu, wyjdą jakieś nieczystości zawsze za pomocą narzędzia gumka w programach można to zniwelować. Jeżeli kolory wyjdą za ciemne/jasne to też można odpowiednio skorygować:)

 

Podobają Wam się tego typu zaproszenia? Czy zdecydowałybyście się na taki projekt? 

projektt_zaproszenia_hand_drawn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *