Jak wyciąć dynię na Halloween?

Zawsze podobały mi się lampiony z dyni. Te zwykłe, z zębatą wykrzywioną buzią, i te skomplikowane, rzeźbione. W różnych kształtach, wielkościach, kolorach – zestawione razem robią niesamowite wrażenie! 

 
Zrób dzieciakom frajdę i przygotuj tradycyjny lampion z dyni na Halloween! Dynie stworzą „magiczną”, jesienną atmosferę w twoim mieszkaniu.
 vules.co
 
Wybierz najlepiej świeżą i jędrną dynię na Halloween. Fajnie będzie wyglądać zestaw 3 dyń różnych wymiarów, ułożone razem obok siebie. Możesz je kupić wcześniej, ale otwory w dyni wycinaj najwcześniej na dwa, trzy dni przed Halloween, inaczej dynia zmięknie i będzie wyglądać mało estetycznie. 
Co będzie Ci potrzebne?
  • Wydrukowany szablon na dynię
  • Dynia 🙂
  • Wykałaczki lub widelec
  • Taśma klejąca, nożyczki, flamaster, szpilki (opcjonalnie)
Jak to zrobić?
  • Szablon można przenieść na dynię na dwa sposoby. Przyklej szablon taśmą i wykałaczką, szpilką lub widelcem  nakłuwaj po liniach dziurki, które później będą Twoją linią cięcia.
    Możesz wcześniej wyciąć w szablonie elementy do wycięcia i szpilkami przymocować je do dyni. Odrysuj je flamastrem, ściągnij szablon.
  • Wycinanie dyni zaczynaj zawsze od środka wzoru i kieruj się na zewnątrz.
  • Kiedy czujesz, że  wycinany kształt jest już luźno związany z resztą skorupy dyni, wypchnij go palcami (dzieci mogą w tym pomóc 🙂 )
  • Na koniec ustaw dynię na wybranym miejscu z dala od łatwopalnych przedmiotów. Włóż do środka świeczkę (tradycyjną lub bezpieczniejszą ledową).
Coś zepsułeś?

Jeśli wytniesz coś przypadkowo, wbij kilka wykałaczek w miękką część i wstaw ją z powrotem na miejsce 😉 powinno się trzymać bez problemu. 

Instruktaż 

Niżej mam dla Was fajny filmik pokazujący kilka technik wycinania. Szczególnie pomysł z zębami pierwszej dyni przypadł mi chyba najbardziej do gustu 🙂 

 Halloween is Coming

 Design Bolts


DYNIE JAKO NIE HALLOWENOWA DEKORACJA?

Nie wszystkie dynie muszą być przygotowane pod Halloween, mogą stanowić piękną dekorację mieszkania i nie tylko w kolorach jesiennych 🙂 Możesz zaszaleć z kolorami, wykończeniem – tak aby idealnie pasowało do Ciebie i Twojego mieszkania.

 

Jakie dekoracje?

Każdą dynię możecie pięknie udekorować. Nie musicie we wszystkich wycinać dziur 🙂 Dynie, które nie są wycięte odpowiednio udekorowane mogą całą jesień służyć jako piękna dekoracja mieszkania

Co będziesz potrzebować do dekoracji?

W zadzie wszystko może się przydać 🙂 tutaj na prawdę można się wykazać niesamowitą wyobraźnią

– farbę
– spray np czarny, biały, srebrny, złoty (lub inne kolory wg upodobań)
– wstążki, kokardy
– guziki
– wycięte z papieru różnego rodzaju kształty
– modelina
– brokat
– filc
– kwiaty
– flamastry itp.

 

 Craftberry Bush

 A Subtle Revelry

 Bang on Style

goodhousekeeping.com

Good Housekeeping

Noigrest.com

 Homebnc

The Little Club

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *