Jak zmieniać kolory ściągniętych szablonów?

Chciałam się podzielić z Wami sposobem na szybką zmianę kolorów grafik np. dostępnych na moim blogu szablonów winietek czy zaproszeń. Ponieważ bardzo często dostaję prośby dotyczące zmian kolorów w szablonach – pomyślałam, że pokażę Wam jak to można zrobić w Photoshopie czy Gimpie.

Oczywiście nie każda grafika będzie się nadawała – np zaproszenia wielokolorowe staną się jednokolorowe z różnymi odcieniami. To też można naprawić bawiąc się trybem mieszania warstwy i maskami – ale to już bardziej skomplikowana zabawa;) Za to jest to idealny sposób na zmianę kolorów winietek (jak niżej) na Wasz wybrany kolor przewodni. Co będziemy potrzebowały? Photoshopa albo darmowego Gimpa.  Ponieważ nie mam gimpa i go nie używam to filmiki z instruktażem możecie znaleźć na yt:) Gimp jest dobrym zamiennikiem PS, spokojnie taką zmianę kolorów tam przeprowadzicie na yt jest multum filmików: KLIK!

Niżej pokażę jak w 5 krokach można to zrobić w Photoshopie. Otwieramy nasz szablon:

1. Klikamy na ikonkę „Utwórz nową warstwę wypełnienia lub korekcyjną”, znajdującej się na samym dole okna „Warstwy”.

2. Z listy wybierz pozycję: Barwa/Nasycenie.

3. W oknie „Warstwy” ukaże Wam się nowa warstwa „Barwa/ Nasycenie 1” jeżeli nie wyskoczy Wam automatycznie nowe okno – klikniecie na tą nową warstwę dwa razy.

4. Po ukazaniu się nowego okienka Dopasowania: Barwa/Nasycenia” zaznaczcie „koloryzuj”

5. Pobawcie się znacznikami Barwa/Nasycenie/Jasność, aż uzyskacie odpowiedni kolor. Tyle!:)

zmieniamy-kolory

2 odpowiedzi do “Jak zmieniać kolory ściągniętych szablonów?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *