Kaligraficzne fonty z polskimi znakami.

Dziś kontynuacja serii  przegląd polskich fontów. W tym zestawieniu mam dla Was kaligraficzne, piękne fonty z polskimi znakami! Świetnie będą się nadawały do Waszych projektów zaproszeń czy winietek. Sama lubię z nich korzystać są mniej oklepane od Amatic czy Allura. 

Havana

Inspiracją dla kroju „Havana” były warszawskie neony epoki PRL-u24. Przepiękny, delikatny font stworzony przez Joannę Angulską. 

 

Tagger

„Inspiracją do powstania kroju „Tagger” są warszawskie tagi – nielegalne napisy, szybko pisane flamastrem”. Jest to jeden z moich ulubieńców 🙂 Jeżeli chodzi o kaligrafię ciężko znaleźć font który posiada polskie znaki i jest przy tym bardzo czytelny. Tutaj macie i jedno i drugie. Autorką tego fontu jest  Zuzanna Rogatty.

Bajaderka

 Autorstwa Beaty Kurek. „Projekt zwiera w sobie urok odręcznego pisma literników i warszawskich szyldziarzy.” Myślę, że i ten font znajdzie nie jedno zastosowanie w ślubnej poligrafii. Oryginalny, delikatny przy tym bardzo starannie wykonany.

 

QumpellkaNo12

To już cięższy font również polskiego autora, który wszystkie swoje dzieła udostępnia na swojej stronie glukfonts.pl.  Przeglądając jego zbiór ta najbardziej mi pasuje na zaproszenia czy winietki ślubne. Jeżeli szukacie czegoś bardziej ozdobnego wejdźcie na stronę – naprawdę warto!

 

Bellico

Bardzo fajny font z polskimi znakami i nawet grafikami. Gruby, czytelny będzie pasować do wielu stylów zaproszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *