Kontakt

Mail: paperdesignspl@gmail.com

Ze względu na pojawiające się te same pytania w mailu proszę korzystać również z komentarzy! W ten sposób inni z tym samym pytaniem/problemem będą mieli już odpowiedź.

Ponadto Wasze sugestie, porady, zdania i dyskusje w danym artykule pomogą mi ulepszyć bloga:)

 • Aleksandra
  #1 napisany przez Aleksandra 5 r.

  Witam, mam pytanie pobrałam z lokalizacji: http://www.paper-designs.pl/grafika-darmowa/darmowy-szablon-winietek-w-ksztalcie-motyla-w-roznych-kolorach/ darmowy szablon winietek w kształcie motyla, jest na stronie informacja, że mogę te motyle otworzyć w wordzie, myślałam, że właśnie tak zrobię i jakąś ładną czcionką będę mogła dopisać imiona i nazwiska gości weselnych na skrzydłach, jednak nie ma możliwości otworzenia pliku w wordzie, ponieważ w temacie grafiki nie jestem mocna, może być tak, że źle coś robię. Bardzo proszę o wskazówkę jak otworzyć ten plik jeżeli się faktycznie da w wordzie? Lub proszę o podpowiedź jak go otworzyć w jakim programie, żebym mogła dopisać imiona i nazwiska gości…pozdrawiam aLeKsAnDrA

 • Gładszy
  #3 napisany przez Gładszy 4 r.

  składam wyrazy uznania za świetne pomysły, niebanalne wykonania i łopatologiczne tłumaczenie ciemnej masie jak stworzyć oryginalne zaproszenia, prezenty, dekoracje. jako przedstawiciel tejże masy ciemnej, acz poszukującej kreatywnych rozwiązań z całego serca dziękuję! :-)

  • admin
   #4 napisany przez admin 4 r.

   Dziękuje ślicznie za miłe słowa! :)

 • Paulina
  #5 napisany przez Paulina 4 r.


  Paulina:

  Witam,
  Piszesz, że kopiowanie zdjęć itp bez Twojej zgody jest zabronione zgodnie z ustawą. Czy kopiując zdjęcia z jakiejś strony prosisz każdego autora o zgodę, czy poprostu podpisujesz z jakiej strony pochodzi dane zdjęcie i uznajesz że to jest ok?
  Pytam z ciekawości, bo nie do końca wiem, co jest legalne, a co uznaje się za słuszne przez internautów i twórców.

  • admin
   #6 napisany przez admin 4 r.

   Witam Pani Paulino:)

   Najpierw trzeba by było omówić co rozumiesz pod pojęciem kopiowanie? Czy wzmianka, że „pomysł ten jest cudowny, niżej macie link do tutoriala” czy temat walentynki inspiracje wraz z odnośnikami, czy spolszczony tutorial na podstawie pomysłu z bloga ABC to to samo co podszywanie się pod dany temat jako to mój pomysł? W takim razie jak działają strony stylowi.pl czy pinterest.com? Czyż nie jest to jedno wielkie kopiowańsko?;) Jakby to było nielegalne czy też nie pasowało blogerom – myślę, że były protesty i wzmianki, żeby nie oznaczać danego bloga i jego wpisów/zdjęć na takich serwisach.

   Zawsze pod zdjęciami daję linki – dzięki temu blogi(z wordpress) które „cytuje” mają informacje, że zostali oznaczeni tutaj( przychodzi informacje w komentarzu, że wpis został „ping” tu i tu). Poza tym często moi „goście” przechodzą – dzięki tym linkom – do cytowanego bloga, co pojawia się w ich statystykach;) Każdy bloger nadzoruje statystyki;) Nie dostałam jeszcze informacji, że nie godzą się na to – CYTUJĄC inne blogi pomagasz im troszkę w pozycjonowaniu bloga:) Staje się on bardziej popularny w wyszukiwarce Google.

   Informacja zamieszczona na dole strony – kopiowanie zdjęć bez mojej zgody – to dla mnie właśnie zabieranie zdjęć bez podpisu skąd ono zostało pobrane. Bo informacja, że „pomysł z bloga ABC jest świetny” to nie jest kopiowanie. To tylko informacja, do tego „promująca”. Ja to tak odbieram:)

   Wiele blogów i na większych forach jest wzmianka o moim blogu:) co mnie cieszy, bo strona się podoba i jestem wyżej w wyszukiwarce. Podobnie ludzie się promują dając komentarze i załączając link do swojego bloga/strony/sklepu:) Blogi chętnie w ten sposób promuje linki do sklepów usuwam;)

 • Paulina
  #7 napisany przez Paulina 4 r.

  Ja wiem, że to pomaga, bo jakby nie patrzeć jest darmową reklamą i zauważyłam też oczywiście, że każde zdjęcie, które nie jest Pani autorstwa jest podpisane. Chodziło mi o to, że skopiowanie zdjęcia, nawet z podpisem skąd pochodzi, jest nadal łamaniem prawa, o ile autor się na to nie zgadza, a wzmianka „Zabrania się kopiowania…” to oznacza. Oczywiście autorzy się zgadzają bo im się to opłaca, ale teoretycznie trzeba by ich o to zapytać. A co do informacji na dole strony, w takim razie może warto by ją jakoś zmienić, tak, aby było jasne, że zdjęcia można kopiować, o ile zamieści się odnośnik skąd pochodzą.
  Pozdrawiam
  A blog jest super, znalazłam kilka mega pomysłów, i tych Pani (jak kartka walentynkowa zdrapka) i nie (jak truskawki).
  Pozdrawiam

  • admin
   #8 napisany przez admin 4 r.

   Bardzo słuszna uwaga:) W sumie jak dawałam ten podpis na początku to po prostu skopiowałam tekst cokolwiek byle chroniło moje pomysły przed sprzedażą. O to głównie się martwiłam, że załączam projekty ZA DARMO dla ludzi, którzy nie potrafią sami coś zaprojektować, a chcieli by coś fajnego na ślubie/ chrzcinach itd., a inni skopiują i każą im za to zapłacić.

 • Maja
  #9 napisany przez Maja 3 r.

  Mam pytanie gdzie znajdę szablon do kartki okolicznościowej dla chłopaka? tej kartki „koszuli”

 • jola
  #13 napisany przez jola 3 r.

  witam! Czy te paski muszą być wycięte z papieru? Czy można to robić ze wstąźek, tasiemek? Jola :)

  • admin
   #14 napisany przez admin 3 r.

   Oczywiście, że tak! Ja pokazuję tylko co z naddatkami można zrobić :) Wstążki czy tasiemki jeszcze łaniej będą wyglądać! :)

 • Klaudia
  #15 napisany przez Klaudia 2 r.

  Witam
  Muszę zrobić 120 winietek, mam w takim razie pytanie co do programu inkscape. Jak wstawić 120 imion i nazwisk w szablony, czy one się dopasują i rozwiną się jak w wordzie na kilku stronach, czy trzeba wstawiać tekst do każdego szablonu i zapisywać strony oddzielnie ?

  • admin
   #16 napisany przez admin 2 r.

   W inkscape nie ma takiej możliwości. Można to bez problemu zrobić w indesign, illustratorze czy Wordzie. Projekt jak ma Pani zrobiony w inkcape można zapisać go w pdfie, jpegu czy png i nazwiska nałożyć za pomocą Worda.

 • Możesz użyć tych HTML tagów: <a> <abbr> <acronym> <b> <blockquote> <cite> <code> <del> <em> <i> <q> <s> <strike> <strong>

 • Komentarz RSS dla tego postu
Wróć na górę