Kontakt

Mail: paperdesignspl@gmail.com

Ze względu na pojawiające się te same pytania w mailu proszę korzystać również z komentarzy! W ten sposób inni z tym samym pytaniem/problemem będą mieli już odpowiedź.

Ponadto Wasze sugestie, porady, zdania i dyskusje w danym artykule pomogą mi ulepszyć bloga:)

19 odpowiedzi do “Kontakt”

 1. Witam, mam pytanie pobrałam z lokalizacji: http://paper-designs.pl/grafika-darmowa/darmowy-szablon-winietek-w-ksztalcie-motyla-w-roznych-kolorach/ darmowy szablon winietek w kształcie motyla, jest na stronie informacja, że mogę te motyle otworzyć w wordzie, myślałam, że właśnie tak zrobię i jakąś ładną czcionką będę mogła dopisać imiona i nazwiska gości weselnych na skrzydłach, jednak nie ma możliwości otworzenia pliku w wordzie, ponieważ w temacie grafiki nie jestem mocna, może być tak, że źle coś robię. Bardzo proszę o wskazówkę jak otworzyć ten plik jeżeli się faktycznie da w wordzie? Lub proszę o podpowiedź jak go otworzyć w jakim programie, żebym mogła dopisać imiona i nazwiska gości…pozdrawiam aLeKsAnDrA

 2. składam wyrazy uznania za świetne pomysły, niebanalne wykonania i łopatologiczne tłumaczenie ciemnej masie jak stworzyć oryginalne zaproszenia, prezenty, dekoracje. jako przedstawiciel tejże masy ciemnej, acz poszukującej kreatywnych rozwiązań z całego serca dziękuję! 🙂


 3. Paulina:

  Witam,
  Piszesz, że kopiowanie zdjęć itp bez Twojej zgody jest zabronione zgodnie z ustawą. Czy kopiując zdjęcia z jakiejś strony prosisz każdego autora o zgodę, czy poprostu podpisujesz z jakiej strony pochodzi dane zdjęcie i uznajesz że to jest ok?
  Pytam z ciekawości, bo nie do końca wiem, co jest legalne, a co uznaje się za słuszne przez internautów i twórców.

  1. Witam Pani Paulino:)

   Najpierw trzeba by było omówić co rozumiesz pod pojęciem kopiowanie? Czy wzmianka, że „pomysł ten jest cudowny, niżej macie link do tutoriala” czy temat walentynki inspiracje wraz z odnośnikami, czy spolszczony tutorial na podstawie pomysłu z bloga ABC to to samo co podszywanie się pod dany temat jako to mój pomysł? W takim razie jak działają strony stylowi.pl czy pinterest.com? Czyż nie jest to jedno wielkie kopiowańsko?;) Jakby to było nielegalne czy też nie pasowało blogerom – myślę, że były protesty i wzmianki, żeby nie oznaczać danego bloga i jego wpisów/zdjęć na takich serwisach.

   Zawsze pod zdjęciami daję linki – dzięki temu blogi(z wordpress) które „cytuje” mają informacje, że zostali oznaczeni tutaj( przychodzi informacje w komentarzu, że wpis został „ping” tu i tu). Poza tym często moi „goście” przechodzą – dzięki tym linkom – do cytowanego bloga, co pojawia się w ich statystykach;) Każdy bloger nadzoruje statystyki;) Nie dostałam jeszcze informacji, że nie godzą się na to – CYTUJĄC inne blogi pomagasz im troszkę w pozycjonowaniu bloga:) Staje się on bardziej popularny w wyszukiwarce Google.

   Informacja zamieszczona na dole strony – kopiowanie zdjęć bez mojej zgody – to dla mnie właśnie zabieranie zdjęć bez podpisu skąd ono zostało pobrane. Bo informacja, że „pomysł z bloga ABC jest świetny” to nie jest kopiowanie. To tylko informacja, do tego „promująca”. Ja to tak odbieram:)

   Wiele blogów i na większych forach jest wzmianka o moim blogu:) co mnie cieszy, bo strona się podoba i jestem wyżej w wyszukiwarce. Podobnie ludzie się promują dając komentarze i załączając link do swojego bloga/strony/sklepu:) Blogi chętnie w ten sposób promuje linki do sklepów usuwam;)

 4. Ja wiem, że to pomaga, bo jakby nie patrzeć jest darmową reklamą i zauważyłam też oczywiście, że każde zdjęcie, które nie jest Pani autorstwa jest podpisane. Chodziło mi o to, że skopiowanie zdjęcia, nawet z podpisem skąd pochodzi, jest nadal łamaniem prawa, o ile autor się na to nie zgadza, a wzmianka „Zabrania się kopiowania…” to oznacza. Oczywiście autorzy się zgadzają bo im się to opłaca, ale teoretycznie trzeba by ich o to zapytać. A co do informacji na dole strony, w takim razie może warto by ją jakoś zmienić, tak, aby było jasne, że zdjęcia można kopiować, o ile zamieści się odnośnik skąd pochodzą.
  Pozdrawiam
  A blog jest super, znalazłam kilka mega pomysłów, i tych Pani (jak kartka walentynkowa zdrapka) i nie (jak truskawki).
  Pozdrawiam

  1. Bardzo słuszna uwaga:) W sumie jak dawałam ten podpis na początku to po prostu skopiowałam tekst cokolwiek byle chroniło moje pomysły przed sprzedażą. O to głównie się martwiłam, że załączam projekty ZA DARMO dla ludzi, którzy nie potrafią sami coś zaprojektować, a chcieli by coś fajnego na ślubie/ chrzcinach itd., a inni skopiują i każą im za to zapłacić.

  1. Oczywiście, że tak! Ja pokazuję tylko co z naddatkami można zrobić 🙂 Wstążki czy tasiemki jeszcze łaniej będą wyglądać! 🙂

 5. Witam
  Muszę zrobić 120 winietek, mam w takim razie pytanie co do programu inkscape. Jak wstawić 120 imion i nazwisk w szablony, czy one się dopasują i rozwiną się jak w wordzie na kilku stronach, czy trzeba wstawiać tekst do każdego szablonu i zapisywać strony oddzielnie ?

  1. W inkscape nie ma takiej możliwości. Można to bez problemu zrobić w indesign, illustratorze czy Wordzie. Projekt jak ma Pani zrobiony w inkcape można zapisać go w pdfie, jpegu czy png i nazwiska nałożyć za pomocą Worda.

  1. Do wpisów z 2014 niestety pliki przepadły na amen. Staram się reaktywować kilka starych wpisów.

   Nowe powinny się ściągnąć bez problemu pdf’y lub spakowane do ZIP’a (jak zip to trzeba go rozpakować).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *