W ostatnim wpisie: http://www.paper-designs.pl/wp-admin/post.php?post=3331&action=edit udostępniłam Wam darmowy projekt loga ślubnego :) Logo możecie same edytować wedle uznania. Dziś chciałam Wam pokazać jak łatwo bez zbędnych kolejnych nowych warstw w projekcie zaproszenia możecie to logo edytować.  W Photoshopie możemy tworzyć obiekty inteligentne. Tego typu obiekt można:

  • bez problemu skalować, przekształcać bez utraty oryginalnych danych lub jakości obrazu, ponieważ przekształcenia te nie wpływają na oryginalne dane
  • zmieniać obiekt bez problemu, bez dodatkowych warstw

Jak to w praktyce wygląda? Zamiast trzymać milionów warstw w projekcie można importować takie obiekty inteligentne przygotowane wcześniej w osobnym dokumencie photoshop czy np. illustrator.  W najnowszych wersjach jest już dostępna wersja połączonych:) które same się aktualizują po zmianach w plikach źródłowych.

1. Stwórz swój projekt zaproszenia. Na blogu znajdziecie już wpisy m.in. o tym Jak przygotować zaproszenie/szablon do druku.

2. Plik -> Umieść: wybierz z odpowiedniego folderu ściągnięte logo z poprzedniego wpisu. Umieść go w wybranym przez ciebie miejscu. Ewentualnie powiększ/zmniejsz. Kliknij ok.

3. Na warstwie logo kliknijcie dwukrotnie na Miniaturkę Obiektu Inteligentnego.

tutek 2cz logo

4. W nowym oknie otworzy się Wam logo tak samo jak we wpisie:  Jak przygotować zaproszenie/szablon do druku :) Dalej postępujemy wg tamtej instrukcji

. 5. Teraz wystarczy zapisać plik Plik – ZAPISZ (nie zapisz jako! musimy nadpisać istniejący plik) lub skrótem CTRL+S(zapisz) i CTRL+W(wyjdź).

6. Jeżeli chcecie jeszcze raz coś zmienić powtórzcie kroki jak w pkt. 3,4 i 5.

WAŻNE! Nie zapisujcie pliku jako nowy plik – zawsze nadpisujcie – żeby się nie pomylić zawsze po zmianie róbcie CTRL+S(zapisz) i CTRL+W(wyjdź)!