Jak szukacie nowoczesnego i minimalistycznego projektu na logo ślubne zapraszam Was do dzisiejszego wpisu:)

 

Logo ślubne przygotowałam w Photoshopie – zazwyczaj robię takie rzeczy w illustratorze ale uznałam, że większość z Was ma większe doświadczenie z PS. Logo możecie sami edytować. Możecie zmienić czcionki jak Wam się nie podobają, kolory, a nawet układ jak macie jakiś fajny pomysł;) Chciałabym aby tego typu wpisów było więcej. Więc jak Wam się podoba dajcie mi znać!

Oczywiście czekam również na Wasze uwagi – czy tak przygotowany plik jest dla Was łatwiejszy w edycji? Jakby były jakieś błędy czy coś by nie działało dajcie znać! Będę na bieżąco poprawiać i Wam pomagać:)

Aby edytować logo wystarczy ściągnąć mój plik psd, mieć zainstalowanego PS (lub KLIK: ściągnijcie darmowy trial ze strony Adobe). Dodatkowo będziecie potrzebować dwóch czcionek, które użyłam w tym projekcie są to: rodzina Encode Sans i moja ulubiona Baron Neue. Obie posiadają polskie znaki:)

Jak edytować projekt? Jest to bardzo proste:)

1. Rozwijamy folder LINIE (zaznaczyłam kolorem żółtym).

2. Klikając dwukrotnie na miniaturce warstwy (kwadrat z kolorem) wyskoczy okienko z edycją koloru. Z diagramu wybierz odpowiedni kolor(po wyborze skopiuj kod koloru ‚#numer kodu’) lub w polach CMYK wpisz odpowiednie wartości (jak np korzystasz z wzornika CMYK: http://www.paper-designs.pl/inspiracje-pomysly/projektowanie-i-druk-kilka-uwag-i-porad/). Kliknij ok.

3. Powtórz to dla wszystkich warstw z nazwą kształt:) logo-edycja--photoshop---tutorial1 4. Kliknij dwukrotnie na na miniaturce warstwy (kwadrat z literką T) i wpisz datę ślubu.

5. Na samej górze w panelu możesz zmienić czcionkę oraz jej wielkość i kolor (pamiętaj, że przy większych zmianach np. wielkości projekt będzie potrzebował kilku poprawek, będziecie musieli coś poprzesuwać itp). Jeżeli data, typ czcionki i jej kolor został zmieniony kliknij ok. logo-edycja--photoshop---tutorial2 6. Powtórz to samo dla imion oraz wpisz swój krótki tekst(pomieści ok 20znaków w jednej linijce.

7. Zmień kolor znaczka & w taki sam sposób jak w punkcie 2.

8. Usuń warstwę DELETE.

9. Po zakończeniu edycji możesz zmienić wielkość dokumentu. Kliknij na OBRAZ -> ROZMIAR OBRAZU (ALR+CTRL+I).

10. W okienku w polu rozmiar dokumentu wpisz wybraną szerokość (wysokość zmieni się automatycznie).

11. Zapisz plik. PLIK -> ZAPISZ JAKO. Wpisz nazwę i gotowe! logo-edycja--photoshop---tutorial3

W kolejnym wpisie pokażę Wam jak fajnie i przyjemnie ten plik PSD możecie używać! :) 

download1