Piękne prezenty DIY dla najbliższych!

Dziś chciałam się z Wami podzielić kilkoma świetnymi pomysłami, które śmiało można wykorzystać na zbliżający się Dzień Kobiet:)

Pomysły 1 – praktycznie dla domu podstawki
W bardzo prosty sposób można zrobić fajne podstawki z płytek z dowolnego wzorku czy Waszych wspólnych zdjęć.  Do tych projektów będziemy potrzebować MOD PODGE, który z łatwością można już w Polsce kupić. Drukujemy wybrany motyw na drukarce laserowej ( jeżeli nie macie można iść do ksera i skserować odpowiedni wzór). Projekt musi być wydrukowany tonerem nie tuszem. No i drukujemy LUSTRZANE ODBICIE! Nasz przedmiot oczyszczamy i malujemy MOD PODGE, następnie przyklejamy nasz projekt. Czekamy aż całość przeschnie (najlepiej całą noc). Rankiem zwilżamy papie ( woda w atomizerze czy gąbeczką) i palcami ściągamy papier, aż zostanie nam sam nadruk:) Aby zabezpieczyć całość nakładamy kolejną wersję MOD PODGE i czekamy aż wyschnie. Możemy też użyć inny lakier (połysk lub mat). Podstawki możemy podkleić filcem (są do kupienia takie małe okrągłe czy kwadratowe w supermarketach nawet).

W ten sposób możemy ozdobić doniczki, puszki blaszane, pudełka, miski itd. Wasza inwencja twórcza! Ja tym sposobem przeniosę nasze czarno białe zdjęcia na płótno! 🙂

Fajne podstawki można wyciąć z korkowej podkładki! Wystarczy wydrukować wzorek, przyłożyć go do podkładki i wyciąć całość nożykiem. Podstawki można później zalakierować czy też pomalować odpowiednią farbą.

Pomysł 2 – praktycznie dla domu podkładki pod talerze

A co powiedzie na drewniane podstawki z jakimś fajnym motywem? Wystarczy kupić drewniane, korkowe czy bambusowe podkładki i za pomocą odpowiedniej farby nanieść wycięty wcześniej wzorek. Wzorek lepiej nadrukować i wyciąć z grubszego papieru, żeby nam nie przemakał za bardzo. Następnie, delikatnie za pomocą gąbki nanieść wzór na podkładkę.

Pomysł 3 – obrazek

Może oryginalny obrazek z dowolnym napisem z klawiszy z klawiatury? Może to być krótki cytat czy jakieś bardzo miłe wyznanie:) wystarczy znaleźć stare klawiatury i powyciągać odpowiednie literki.

Pomysł 4 – ramka inaczej

Spodobał mi się też ten pomysł z gwiazdą i zdjęciami 🙂 W linku na samym dole możecie znaleźć tutorial. Taką gwiazdę można powiesić na sznureczku – na którym będzie się lekko obracać:)

6a00d8358081ff69e2016760d111d0970b-800wi http://www.abeautifulmess.com

 

 http://thecottagehome.blogspot.com

 http://www.shanty-2-chic.com

farm3.static.flickr.com

 http://www.shanty-2-chic.com

 http://www.huffingtonpost.com

http://www.huffingtonpost.com

Kolaż ze zdjęć w postaci gwiazdy – tutorial

Drewniane podstawki pod talerze – piękna dekoracja w stylu stencil art

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *