Prezenty pod choinkę cz. I

Z racji zbliżających się świąt chce pokazać różne pomysły na własnoręcznie zrobione i tanie prezenty dla najbliższych. Większość z nas oprócz kupionych w sklepach produktów pod choinkę dodaje coś od siebie, aby prezent nabrał bardziej osobistego wyrazu. Z inspiracji spokojnie mogą skorzystać osoby, które nie mają zbyt dużo czasu z powodu pracy, porządków itp. Prezenty te są tanie w realizacji więc nie obciąży Wam dodatkowo portfela. Dziś inspiracje głównie dla domu – różnego rodzaju ramki dekoracyjne, ciekawe albumy, kalendarze, dekoracje.

Fajnym pomysłem są piękne własnoręcznie przygotowane ramki! Dzięki własnemu wykonaniu idealnie wpasuje się w wystrój mieszkania obdarowanej osoby! Czy ma klasyczne nowoczesne mieszkanie czy vintage, shabby chic itp. Wystarczy kupić zwykłą  np. drewnianą ramkę, pomalować ją na wybrany kolor, bądź kupić już gotową. Na komputerze przygotowujemy odpowiedni projekt – może to być sam tekst jak i obrazek – możliwości jest sporo!

  http://simplychicforcheap.wordpress.com

 http://diy-hopefully.tumblr.com/

http://www.frugallifeproject.com

http://www.mywedding.com

Rodzinny „portret”:

http://greenrubydesigns.blogspot.com

Można też pokusić się o większe projekty! Np. zegar z małych ramek! Wystarczy grubą płytę (np w Mrówce są takie duże twarde tektury za 3-8 zł – można przyciąć je na kwadrat, pomalować na jakiś kolor (dla kontrastu czarny!) lub obłożyć fajną tapetą. Na to w poszczególnych godzinach ułożyć przygotowane ramki a na środek nakleić mechanizm zegarowy! Ten projekt dość czasochłonny ale myślę że warto! Aż sama się skuszę i zrobię sobie do mieszkania 🙂

 http://www.thrifttown.com

Inny świetny pomysł dla tych co lubią zmieniać zdjęcia:

http://www.thefujifiles.com

Jeżeli robimy pyszne ciasteczka czy likiery czemu nie podarujemy ich pod choinkę? Wystarczy kupić ładne buteleczki, papier, słoiczek, drewniane spinacze i pudełko. Na blogu można znaleźć darmowe etykietki, które drukujemy i ozdabiamy nasz prezent. Kilka inspiracji:

http://brides.prestonbailey.com

http://kissthebrideguide.blogspot.com

Genialny pomysł na nasze wypieki!

http://designdazzle.blogspot.com

Zaprojektuj grafikę na koszulkę – świetny prezent dla osób, które doskonale znamy i zaskoczymy ją oryginalną grafiką czy tekstem. Raz zaprojektowałam koszulkę dla mnie, wraz z tutorialem jak kok po kroku przygotować nadruk na koszulkę:

Zapraszam na mojego starego bloga – http://izografik.wordpress.com/

 

Rodzinne zdjęcia w różnych formach! idealna dekoracja mieszkania.

http://www.mydeliciousambiguity.com

Kupujemy prosty album i dekorujemy go/obklejamy własnym projektem. NA blogu można znaleźć Tutoriale do zrobienia np. papierowych kwiatków czy innych małych dekoracji, które przydarzą nam się w tym projekcie. Najszybciej można na papierze ozdobnym nadrukować przygotowany w programie projekt i nakleić go na okładce:

http://www.shopbot.com.au

Fajny i ciekawy własnoręcznie zrobiony album z pokrowca na CD wraz z cytatami czy wspólnymi wspominaniami. Można zrobić to też inaczej – kupić porządny skórzany pokrowiec, na pierwszych stronach dać zdjęcia, teksty a na reszcie miejsca przeznaczyć na najważniejsze płyty partnera. W ten sposób zawsze jak będzie sięgał po jedną z płyt będzie mógł troszkę powspominać 🙂

 http://www.weddingbee.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *