Przegląd polskich fontów! cz.I

Pomyślałam, że taki wpis na pewno się wielu z Was przyda. Chciałam Wam podać kilka bardzo fajnych czcionek z polskimi znakami, które przydadzą się Wam w tworzeniu Waszej całej poligrafii ślubnej.Postaram się co jakiś czas podrzucać Wam taką paczkę fajnych czcionek! 🙂

Wybór czcionki jest bardzo ważny! Jest to jeden z elementów dekoracyjnych naszej poligrafii – odpowiednio dobrane będą uzupełniać się ze stylem zaproszenia, a nawet będą go definiować. Jeżeli zaproszenia są proste, można wybrać bardzo ozdobną czcionkę, która sama w sobie doda zaproszeniu elegancji czy podniesie jej wartość wizualną:) Jak zaszaleliśmy z oprawą graficzną lepiej wybrać prostą czcionkę, żeby nie przesadzić z całością. Nie chcemy gości przytłaczać;) Druga ważna sprawa to czytelność czcionki! Jeżeli wybieramy tą ozdobną z zawijasami warto ustawić troszkę większy wymiar czcionki, większą interlinię oraz dodatni kerning(odstęp między poszczególnymi literami czy cyframi). Można też połączyć prostą czcionkę i tą ozdobną. Dla przykładu: http://paper-designs.pl/inspiracje-pomysly/hand-drawn-invitations-czyli-zaproszenia-recznie-malowane/ imiona przyszłych Państwa Młodych są zrobione czcionką ozdobną, całość zaproszenia prostą, czytelnym, lekkim fontem. Bardzo często spotyka się zaproszenia pisane drukowanymi literami. Dla niektórych taka forma przekazu kojarzy się z krzykiem. Dla mnie w formie zaproszeń jest to dopuszczalne, nie widzę w tym nic złego ale jak dostanę takiego maila czy wiadomość na gg to już mam wrażenie, że ktoś na mnie krzyczy ;))

Z moich dzisiejszych propozycji dla Was:

Zacznijmy od tych ozdobnych:

Piękna, czytelna, pisana czcionka Allura:

http://www.google.com/fonts/specimen/Allura#charset

Na prawdę piękna kaligraficzna czcionka Respective:

http://www.aringtypeface.com/respective/

Piękna, cudowna, miła dla oka, wręcz idealna do zaproszeń Quickier:

http://www.aringtypeface.com/quickier/

Z tych prostych mam dla Was dwie fajne propozycje:

Idealnie prosta czcionka z kilkoma wersjami grubości Bebas:

http://fontfabric.com/bebas-neue/

Jedna z moich ulubionych czcionek Canter, świetnie będzie się nadawać do RETRO/VINTAGE zaproszeń:)

www.fontfabric.com/canter-free-font/

2 odpowiedzi do “Przegląd polskich fontów! cz.I

  1. Dzięki za przydatnego posta 🙂 znalazłam wiele ciekawych czcionek jednak w większości bez polskich znaków więc ta informacja od Ciebie jest strzałem w dziesiątkę.
    Miłego dzionka
    eM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *