Ślub zimą – Zaproszenia ślubne ze śnieżynką

Urządzasz ślub w zimie i nie masz pomysłów na zaproszenia? Dostępne w sklepie kartki nie sprostają Twoich oczekiwań? Dziś podam Wam kilka inspiracji i pokażę jak zrobić eleganckie, delikatne zaproszenia ze śnieżynkami. Jeżeli projektujemy zaproszenia w Photoshopie trzeba poszukać odpowiednich pędzli, jak robimy w innych

programach graficznych czy w Wordzie – trzeba znaleźć odpowiednie grafiki. Linki do nich załączyłam na samym dole wpisu.  Grafiki oczywiście muszą mieć licencję do prywatnego użytku. Już pokazywałam jak można zrobić zaproszenia/kartki w Photoshopie i Inkscape. Więc tutorial będzie dość ogólny. Program w jakim projektuje to Photoshop. Zaproszenia są wielkości A4 – składane na pół.

PIERWSZA STRONA

1. Otwieramy dokument – A4, 300dpi.
2. Dzielimy kartkę na pół – żebyśmy widzieli gdzie się składa.
3. Ściągamy wybrane pędzle i je instalujemy w programie. Klikamy ikonkę pędzla, w menu na górze klikamy wybór pędzli i obok(z okienka które nam wyskoczy) będzie mała strzałka – klikamy ją i z listy wybieramy Load Brushes. Wybieramy nasz ściągnięte pędzle i klikamy ok.
4. Po ustawieniu pędzli wybieramy z listy kilka śnieżków i ustawiamy kolor. Śnieżki dajemy na dolnej części kartki. Tak żeby na środku gdzie będzie napis 'Zaproszenie’ czy imiona/logo Państwa Młodych nie zlewało się ze śnieżynkami. Płatki radzę robić na nowych warstwach – później można łatwo zmniejszyć opacity, zmienić położenie poszczególnego elementu.
5. Wpisujemy wybrany tekst, logo ślubne. Odpowiednią czcionką i kolorem nieco ciemniejszym od śnieżynek.

zaproszenia-zima-kpk1

ŚRODEK

6. Teraz środek. Robimy podobnie jak pierwszą stron. Po wypisaniu tekstu wybieramy kolor i odpowiednie pędzle. Ja tekst dałam z boku a z drugiej strony umieściłam kilka płatków śnieżnych – starałam się żeby ładnie współgrały z tekstem. Całość umieszczamy w dolnej części.
7.  W górnej damy cytat. Najpierw dodajemy nową warstwę – wybieramy śnieżynkę i umieszczamy ją na środek. Wpisujemy cytat – wyrównujemy obie te składowe. Następnie zaznaczamy pół śnieżka za pomocą Rectangular marquee tool (druga ikonka), sprawdzamy czy mamy zaznaczoną warstwę z płatkiem śnieżnym. Klikamy Ctrl+T i strzałkami na klawiaturze przesuwamy pół śnieżki w dół tak za tekst. Z drugą połówką robimy identycznie. Tylko przesuwamy ją na górę.

zaproszenia-zima-kpk2

zaproszenia-zima
podgląd środka

Drukując próbną wersję sprawdzamy jak wyszły kolory(ja je zmieniłam na bardziej „szarawe” jasne mnie nie przekonały) i jak są widoczne nasze śnieżynki (na perłowym papierze będą one mniej widoczne więc Opacity trzeba zwiększyć lub kolory zamienić na bardziej intensywne).

Ja na swoich projektach w samych środkach płatków na zewnętrznej stronie zaproszeń dodałam cyrkonie 🙂 Przez co zaproszenia wyszły delikatnie i elegancko! Wpasowując się w „zimową” atmosferę przyjęcia weselnego. Oto efekt:

zaproszenie-zimaa zaproszenie-zimaa2

Mam nadzieję że pomysł Wam się podoba i Was zainspirował 🙂 Winietki można zrobić podobnie jak pierwszą stronę z nazwiskiem, płatkami i cyrkoniami. Będą pięknie zdobić Wasze wesele.

Na koniec kilka inspiracji:

http://www.aisledash.com

http://www.theknot.com.au

JenSimpsonDesign

LetterpressLight

FrogPrincePaperie

EverlastingInvites

EverlastingInvites

http://www.exclusivelyweddings.com

http://www.lcipaper.com

http://www.kisswedding.com

Piękne śnieżynki – do ściągnięcia za darmo

Delikatne płatki śniegu – format .abr do programu Photoshop

Płatki śnieżne – idealne do wykorzystania do projektów w wysokiej rozdzielczości

Śnieżynki – do ściągnięcia w formacie .cdr i .pdf

Gotowe płatki śnieżne – w formacie .png dostępne za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *