TUTORIAL: Zaproszenia w stylu boho cz.1

Przygotowałam dla Was kilkuczęściowy tutorial. Tym razem chce Wam pokazać kilka sposobów na zrobienie zaproszeń w stylu boho w Photoshopie. W darmowym Gimpie też spokojnie to wykonacie!

Dziś chce Wam pokazać jak zrobić taką prostą grafikę. Jest to kolorowy łapacz snów:) W kolejnej części dodamy tekst i pokażę jak zrobić kolorowy cytat. W tej części nauczycie się:

>> wczytywać i umieszczać obrazki
>> mieszać warstwy
>> dowiecie się jak działa maska wektorowa i do czego się jej używa

Bardzo łatwy tutorial, na pewno nie raz Wam się przyda!

Zastanówcie się najpierw

KROK 1:

Umieszczamy obrazek watercolor: Plik » Umieść… wybierz odpowiedni plik. Za pomocą Przesunięcie ( skrót: V) lub za pomocą przemieszczenia (skrót CTRL+T) dajemy obrazek na środku w górnej części zaproszenia

KROK 2:

Powtarzamy krok wybierając tym razem plik z łapaczem snów. Umieszczamy go na naszym wcześniejszym obrazku też na środku.
Mamy teraz dwie warstwy z dwoma obrazkami. Na górze łapacz, na dole watercolor.

KROK 3:

Zmieniamy tryb mieszania warstwy watercolor na NAKŁADKA.

Jak widzicie warstwy się przenikają, to co w łapaczu było czarne zrobiło się kolorowe. Można to zrobić za pomocą gradientu ale wtedy trzeba by było odpowiednim pędzlem wymazać kilka części aby łapacz wyglądał jak słabo odbity taki „niepełny”. Możecie śmiało pobawić się z innymi trybami mieszania dla uzyskania innych efektów!

KROK 4:

Do warstwy z watercolor dodajemy maskę. Klikając na ikonkę „Dodaj warstwę wektorową”.

Obok obrazka pojawi się nam biały prostokąt. Jest to maska wektorowa, która ułatwi nam pracę:) Dlaczego? bo działa na prostej zasadzie: to co na niej pomalujemy na czarno będzie niewidoczne, to co na biało widoczne. Dzięki czemu zawsze możemy daną warstwę łatwo edytować i wrócić do wcześniej wymazanych elementów. Ta funkcja jest bardzo przydatna i wielokrotnie używana przez grafików! 

KROK 5:

Z bocznego menu wybieramy Pędzel (skrót: B) oraz upewniamy się że mamy wybrany kolor czarny i dodaną ostatnio maskę.

Bardzo, bardzo ważne! Musi być kolor czarny i musimy mazać po masce nie po warstwie z watercolor! Aby upewnić się, że mamy zaznaczoną maskę, będzie ona miała czarno – białą rameczkę zamkniętką w klamerkach w każdym roku o tak:

maska-wektorowa

Malujemy pędzlem dookoła łapacza aby wymazać niepotrzebne obszary.

tutorial-zaproszenie-bogo-czesc-1-popr-jpg

Wizualizacja zakończonego projektu.

Jak Wam się podoba?

W następnym wpisie zrobimy cytat i dodamy tekst:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *