TUTORIAL: Zaproszenia w stylu boho cz.2

Zapraszam Was do drugiej części tutorialu:) Z pierwszą możecie się zapoznać tutaj: http://paper-designs.pl/zrob-sam/tutorial-zaproszenia-w-stylu-boho-cz-1/.

KROK 1:

Dodajemy za pomocą narzędzia Tekstu (skrót: T) pierwsze literki imion. Każde w osobnej warstwie. Umieszczamy za pomocą Przesunięcia (V) po obu bokach łapacza snu.
Za pomocą okna Typografii (panel górny OKNO » Typografia) wybieramy odpowiednią czcionkę i jej wielkość.

KROK 2:

Dodajemy cytat na samum dole zaproszenia na środku.

Na nowej warstwie, za pomocą narzędzia tekstu. Możecie ramkę tekstową zaznaczyć na całej szerokości naszej kartki i ustawić w oknie akapit (panel górny OKNO » Akapit) wyśrodkowanie tekstu. Będziecie mieć idealny środek.

KROK 3:

Tworzymy nową warstwę   SHIFT + CTRL + N lub idziemy w górny panel Warstwa » Nowa » Warstwa. Zaznaczany tą warstwę klikamy PPM  z listy wybieramy Utwórz maskę przycinającą. 

Na tej warstwie będziemy malować i dodawać kolor tekstowi 🙂 Aby to zadziałało musicie utworzyć maskę przycinającą!

KROK 4:

No to teraz dodamy troszkę koloru! Zaznaczamy naszą nową warstwę, wybieramy Pędzel (B), wybrany kolor i malujemy sobie po literkach. Zmieniajcie często kolor dla lepszego efektu:)

Można to inaczej zrobić – po prostu w  stylach warstwy z tekstem dodać gradient ale mi chodzi o efekt „ciapek”. Możecie też ściągnąć kilka fajnych pędzli do tego ale na literkach, aż takich dokładnych rzeczy nie będzie widać. Wybierzcie zwykły MIĘKKI pędzel(jego boki są rozmazane) z listy dostępnych pędzli w górnym pasku.

KROK 5:

Za pomocą narzędzia Tekst (T) tworzymy ramkę w której dodajemy tekst zaproszenia.  Za pomocą okna TYPOGRAFIA (panel górny OKNO » Typografia)  i AKAPIT ( panel górny OKNO » AKAPIT) możemy zmieniać kolor tekstu, wielkość, grubość  wybranej czcionki itd.

tutorial-zaproszenie-bogo-czesc-2-jpg
wizualizacja-png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *