Tworzymy wzorek na ślub, urodziny czy chrzest.

W dzisiejszym wpisie chciałam Wam pokazać jak można szybko stworzyć wektorowy wzorek. Na zdjęciu widać, że mój wzorek zdobi pudełka ze słodkimi podziękowaniami dla gości:) Będziemy korzystać z fajnego edytora on-line, który pozwoli nam błyskawicznie stworzyć dowolny wzór. Oczywiście wzorki mogą być różnotematyczne: ślubne, okazyjne czy na urodzinki dziecka. 

Edytor znajduje się na stronie: www.pattern.flaticon.com

 

Wystarczy w wyszukiwarce wyszukać po angielsku odpowiednich fraz: wedding, birthday, baby, toys it.:

 

 

Niżej „BG” oznacza tło -> możecie wybrać dowolny kolor z koła RGB, a nawet transparentność. Jeżeli nie potraficie za bardzo posługiwać się programem wektorowym to ustawicie transparentność na 0% i ściągnijcie plik jak najwyższej rozdzielczości np 2500 czy 3000 px. Format png. 

Ikonki po dodaniu możecie oczywiście powiększać, zmieniać ich położenie czy zmieniać ich kolor oraz transparentność. 

Ciężko Wam się edytuje? Nie wychodzi Wam? Skorzystajcie z automatycznego szablonu. Dodajcie kilka fajnych interesujących Was ikonek. W prawym górnym rogu macie przycisk RANDOM. Klikajcie, aż efekt Wam się spodoba. Oczywiście ten wzorek później możecie dalej zmieniać dowoli (np kolory czy transparentność tła). 

Po ściągnięciu pliku całość importujecie do swojego projektu 🙂 możecie w Photoshopie czy Gimpie zmienić kolory ikonek. W ten sposób w dosłownie 10 minut macie gotowy fajny wzorek!

Jak możecie ich użyć?

Możliwości jest wiele – rewersy zaproszeń, winietek, wkładki do kopert, tło strony internetowej, na pudełkach, podziękowaniach, na wizytówkach itd. Oczywiście jak ściągniecie plik w wersji wektorowej (SVG) skalować możecie dowolnie plik bez obaw o stratę jakości. Niżej przygotowałam dla Was wizualizację:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *