Zakładka do książki 'pee-a-boo’.Bookmark 'pee-a-boo’

Robiąc ostatni wpis wpadłam na kolejny pomysł z wykorzystaniem motywu sercowego i origami. Szukając tutoriala jak zrobić takie serce, natknęłam się na jak wykonać za pomocą origami zakładkę do książki! Od razu wiedziałam że muszę to wykorzystać. Zakładek w domu nigdy za wiele. A lubię cytaty więc od razu wiedziałam że muszę i tutaj jakiś wrzucić. Niestety nie mam przy sobie żadnego papieru ozdobnego więc myślałam nad czymś innym. No i zrobiłam projekt Save The Date! Biało-czarny, klasyczny, prosty. Wykorzystałam wczorajszą czcionkę: Maszyna, która idealnie pasowała do mojego projektu. Robiąc próbne wersję, gdzie musiałam wpasować tekst odpowiednio. Wpadłam na dodatkowy pomysł STD 'pee-a-boo’! Czyli w zakładane zrobiłam okienko, a pociągając za dolną część wychodzi nam tekst, zdjęcie Państwa Młodych czy już co Wam się spodoba. Ja zrobiłam sam tekst. Oczywiście pomysł można różnie wykorzystać! Oprócz save the date może to być zaproszenie na wesele, przyjęcie, czy kącik „czytelniczy”, prezent dla mola książkowego. Prezent dla mola książkowego też Wam pokażę jak zrobiłam. Zaczęłam od rozmieszczania poszczególnych elementów. Troszkę trzeba było się namęczyć, żeby wszystko wpasować. Projekt z komputera:

zakladka-do-ksiazki-szkic-projektu

Po wydrukowaniu wzięłam się za składanie zakładki. Nie jest to trudne i jest tylko kilka kroków. Zakładka sama się składa! Tutorial:

Jedyny problem to tył – niezbyt mi się podobał. Więc obcięłam te ostatnie zagięcia które formują kształt serca. I obkleiłam cały tył dodatkowym papierem, później nożykiem wyrównałam. Prezent dla bliskiej osoby zrobiłam podobnie – jedyna różnica taka że nie wycinałam żadnego okienka! A ze środka zakładki wychodzą nasze wspólne zdjęcia 🙂 Zaproszenie można zrobić identycznie tylko zamiast zdjęć wpisujemy tekst zaproszenia. Oto efekty:

save-the-date-pee-a-boo-zdjecie

Projekt ze zdjęciem:

save-the-date-pee-a-boo-zdjecie2a

Doing the last entry, I had the idea of using another theme and origami heart. Looking for tutorial how to make such a heart, I came across how to do with origami bookmark! Since I knew immediately that I had to use it. Bookmarks at home can never be too much. Unfortunately, I do not carry any wrapping paper so I was thinking of something else. Well, I did design Save The Date! White and black, classic, simple. Yesterday I used the font: The machine, which perfectly fit into my project. Doing a trial version, where I had to fit the text accordingly. I had the additional idea STD 'pee-a-boo’! So I did in the expected window, and pulling the bottom of the text comes to us, photo of the Young Couple, or what you already like. I have done the same text. Of course the idea can be used differently! This may be an invitation to a wedding, party, or corner „reading” a gift for a bookworm. Bookworm gift for you or show you how I did. I started with the deployment of individual components. A little one had to toil to make everything fit. Project:

zakladka-do-ksiazki-szkic-projektu

Tutorial:

The only problem is back – I did not like. So cut the last bend to form a heart shape. I glued the back of an additional paper. A gift for a loved one did the same – the only difference that this is not cut out any windows!And from the middle of the tab facing our common photos:) The call can do the same only instead of images, type text of the call. Here are results:

save-the-date-pee-a-boo-zdjecie

save-the-date-pee-a-boo-zdjecie2a

4 odpowiedzi do “Zakładka do książki 'pee-a-boo’.Bookmark 'pee-a-boo’

 1. Dość nie typowe pytanie, ale chciałam zapytać czy mogłabyś udostępnić jakiś bardziej widoczny szablon ponieważ mam problemy z napisami, albo są odwrotne albo nie pasują. Wykonujesz świetną robotę. Pozdrawiam.

 2. Witam, niestety chyba już nie mam tego projektu na komputerze.

  Napisy w obu kolumnach trzeba zrobić na odwrót tzn: kolumna z lewej strony – tekst jest pisany od dołu go góry, dolne krawędzie literek są zwrócone do środka.

  Druga kolumna jest pisana od góry do dołu – krawędzie dolne też są zwrócone do środka.

  Można napisać, że tekst wpisujemy zgodnie z ruchem zegara 🙂 Czyli tak jak 3 czy 9 na zegarze:
  http://fc06.deviantart.net/fs7/i/2005/200/2/1/brown_curly_clock_face_by_RandomNepo.jpg

 3. Wielkie dzięki 😉 Jeszcze jedno pytanie a raczej prośba 🙂 Masz jakieś pomysły, czy można zrobić coś aby zdjęcia się 'przewijały’ w okienku ? Bo mam taki pomysł żeby wydrukować dwa paski zdjęć, złączyć je i wsadzić do środka i żeby po jednym było widać w okienku jakby się je przewijało, wyobraźnia mnie poniosła i myślałam, że łatwo to będzie zrobić ale jednak nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *