Zaproszenia z zygzakiem – tutorial

Witam:) Dostałam ostatnio prośbę o zrobieniu małego instruktażu. Dlatego dziś pokażę Wam jak zrobić zygzaki. Wybrałam do tego darmowy program z którym nie będziecie miały problemów z opanowaniem. Photoshop dla początkujących może wydawać się przerażająco. Będziemy pracować w Inkcape – którego możecie ściągnąć całkowicie za darmo:
http://inkscape.org/download/

Zygzaki świetnie wyglądają, jest to luźna, a zarazem elegancka alternatywa na zaproszenia ślubne, winietki, podziękowania czy zawieszki. Wzór ten jest bardzo uniwersalny i prosty w wykonaniu.

1. Najpierw otwórzcie nowy dokument formatu Waszego zaproszenia. Ja wybrałam A4 pionowo. Plik -> Nowy -> z listy wybieracie odpowiedni format.
2. Żeby łatwiej nam się rysowało włączymy siatkę.  Widok -> wyświetl siatkę.
3. Za pomocą narzędzia PIÓRO będziemy rysować naszego zygzaka.
4. Klikajmy na liniach siatki u mnie jest to co 4 oczka. Później będziemy regulować szerokość, wysokość zygzaka.
5. Na razie nasz zygzak jest czarny, chudy. Czas to zmienić. Zaznacz WSKAŹNIKIEM (pierwsza ikonka od góry po lewej stronie) zaznacz narysowany zygzak.
6. Klikając SHIFT+CTRL+F wyskoczy nam okienko, w którym możemy te zmiany nanieść. Wybieramy kontur jednolity i wybieramy odpowiedni kolor (później można go zmienić do woli), w kolejnej zakładce styl konturu zmieniamy grubość u mnie jest to 6mm.
7. Teraz nasz zygzak ma odpowiednią grubość, kolor. Można go kopiować;) Za pomocą skrótów CTRL+C i CTRL+V kopiujemy i układamy WSKAŹNIKIEM kolejno nasze zygzaki.
8. Teraz dla pewności wyrównajmy do środka nasze zygzaki. SHIFT+CTRL+A włączy nam opcje Wyrównaj i rozmieść. Najpierw za pomocą WSKAŹNIKA zaznacz wszystkie zygzaki.
9. Wyrównaj elementy na osi pionowej następnie – rozmieść górne krawędzie obiektów w równych odstępach.

TIP:
Zawsze możesz edytować zygzaki, rozszerzyć je zmniejszyć itd. Zobacz ryc. 4

1_1

2zygzak

3zygzak

zygzak_tip_0

EFEKTY:

zygzak1

zygzak2

Jak Wam się podobają tego typu zaproszenia?
W następnym wpisie postaram się kilka inspiracji Wam pokazać:)

Jedna odpowiedź do “Zaproszenia z zygzakiem – tutorial”

  1. Twoja strona jest dla mnie inspiracja do stworzenia własnoręcznych zaproszeń na swój ślub:) mam nadzieję, że uda mi się je zaprojektować na komputerze:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *