Zbliżają się urodziny, imieniny, przyjęcie weselne? A może inne ważne okazje? Nie wiesz jak oryginalnie i ładnie zapakować wino, wódkę, whisky czy też inny alkohol? Dziś pokażę jak można fajnie zapakować butelkę wybranego trunku! Będzie nam potrzebne: ozdobny papier (taki do pakowaniaa prezentów), nożyczki/ nożyk, taśma klejąca, wstążka/ sznureczek, siatka ozdobna (np taka w jaką pakuje się kwiaty), dwie kartki papieru z wydrukowanym szablonem motyla, dziurkacz i zszywacz:

pakowanie-wina-z-motylem1

Krok 1. Wycinamy odpowiedni kwadrat papieru żeby owinąć butelkę. Owijamy ją ciasno, przyklejając przeźroczystą taśmą:

pakowanie-wina-z-motylem2

 

Krok 2. Odwracamy butelkę do góry nogami. Palcami odstającą część zaginamy do środka. Następnie powstałe rogi. Zaklejamy je przeźroczystą taśmą: pakowanie-wina-z-motylem3

Krok 3. Stawiamy butelkę. Wycinamy kawałek naszej siateczki i owijamy nią butelkę. Robimy to tak żeby siateczka swój środek miała mniej więcej w miejscu, gdzie butelka się zwęża(można to łatwo wyczuć palcami):

pakowanie-wina-z-motylem4

Krok. 4 Ucinamy kawałek wstążki/sznureczka itp. Śmiało, szybko i mocno zawiązujemy je w miejscu gdzie butelka się zwęża:

pakowanie-wina-z-motylem5

Krok 5. Po zawiązaniu wstążki/sznurka w ładną kokardkę. Za pomocą zszywacza – zszywamy górę prezentu. Jeżeli papier nam się krzywo i nieładnie ułożył można nożyczkami to wyrównać:

pakowanie-wina-z-motylem6

Krok 6. Drukujemy szablon motylków. Możemy śmiało dodać to nich jakiś wzorek itp.

szablon-motyl

Krok 7. Wycinamy motylki. Dziurkaczem z papieru który nam został wycinamy kółeczka:

pakowanie-wina-z-motylem7

Krok 8. Każdy motylek lekko zaginamy na środku. I sklejamy ze sobą (tylko „brzuszkiem”) tak żeby skrzydła były wolne:

pakowanie-wina-z-motylem8

Krok 9. Naklejamy nasze kółeczka. Na samej górze na środku naklejamy je jeden na drugi tworząc w ten sposób tułów motylka. Z papieru, który został wycinamy bardzo wąskie, dłuższe paseczki na które możemy nakleić perełkę (taką z dziurką najlepiej igłą wciskamy tam klej i dajemy paseczek):

pakowanie-wina-z-motylem9

Krok 10. Odwracamy motylka. Dziurkaczem robimy dziurki i przewlekamy sznureczkiem:

pakowanie-wina-z-motylem10

Krok 11. Zawiązujemy motylka do prezentu. Starajmy się to zrobić tak żeby odstawał lekko:

pakowanie-wina-z-motylem11

Oto efekt końcowy:

jak-ladnie-zapakowac-wino